Пристрій припливно-витяжної системи вентиляції з механічним спонуканням


Февраль 24, 2020 – 10:30
1 Очистка и дезинфекция систем

За гігієнічних міркувань відпрацьоване повітря з житлових приміщень необхідно регулярно видаляти і замінювати чистим повітрям необхідної температури і вологості. Практично вентиляція приміщень тісно пов'язана з їх опаленням.

Заказать грузчики Тольятти недорого, выполнят услугу качественно и быстро.

Якщо встановлені місцеві прилади опалення (печі), то видалення відпрацьованого повітря відбувається під час їх топки через топливник і димову трубу. Подача чистого повітря обмежується природною вентиляцією через пори матеріалу стін, через вікна, двері та кватирки. При цьому ні температура, ні ступінь вологості вводиться повітря не піддаються регулюванню.

При влаштуванні центральних систем опалення обмін повітря проводиться штучно в необхідних обсягах по спеціально влаштованим припливним каналах або воздуховодам. Видалення відпрацьованого повітря відбувається також по спеціально влаштованим витяжним каналах.

Витяжні і припливні канали можуть бути залишені у внутрішніх стінах при кам'яній кладці. Якщо їх влаштовують в зовнішніх стінах, що буває досить рідко, то потрібна хороша теплова ізоляція каналів. Якщо канали неможливо розташувати в стінах, то їх влаштовують приставними. Матеріалом для приставних каналів служать гіпсошлакові або шлако-бетонні плити. Канали повинні бути добре і надійно ізольовані, так як місцеве охолодження може порушити правильність дії системи.

Центральна припливна камера розташовується в підвалі або напівпідвалі, де розміщується спеціальне обладнання для нагріву і зволоження вводиться повітря. Потрапляє в припливні камери зовнішнє повітря очищається від пилу.

Система каналів, розводяща в приміщенні очищений від пилу, зволожений і підігріте повітря, починається у верхній частині припливної камери.

Канали витяжної системи виводяться на горище і там збираються в одну центральну витяжну камеру, звідки витягнутий повітря видаляється через витяжну трубу за допомогою встановленого в камері вентилятора або шляхом підігріву цього повітря приладами центральної системи опалення.

Необхідно пам'ятати, що внутрішні поверхні всіх каналів повинні бути абсолютно гладкими. Чим чистіше поверхні каналів всередині, тим краще працює вентиляція. Тому канали, що влаштовуються у вигляді борозен в кам'яній кладці, повинні бути оштукатурені. Приставні канали з плит влаштовують так, щоб гладкою стороною вони були звернені всередину. Із зовнішнього боку встановлені канали штукатурять.

Похожие публикации