Металеві хомути (стяжки) – прості та надійні елементи кріплення


Март 11, 2023 – 17:12

До появи сучасних засобів фіксації кабелів, шлангів, труб, патрубків та іншого доводилося використовувати звичайний тонкий дріт. Мінуси цього способу очевидні, адже дріт міг лопнути при затягуванні або призвести до появи тріщин у трубах, коли їх занадто затискали. Крім того, на важкодоступних монтажних ділянках працювати було незручно, а організація надійних кріплень займала багато часу. Сьогодні ж металеві хомути (стяжки) значно спрощують роботу сантехніків, електриків та інших майстрів.

Різновиди металевих хомутів

Матеріалом для виготовлення стяжок слугує нержавіюча, оцинкована сталь або хромований цинк. Такі кріпильні елементи мають достатньо жорсткості для надійної фіксації труб, кабелів великого діаметра, шлангів, різноманітних механізмів чи їх окремих вузлів. Також випускаються спеціальні ремонтні різновиди, які закривають собою тріщини. Вони незамінні, коли треба швидко полагодити трубу, що протікає. На сайті компанії «Італ-Техно» за посиланням https://ital-tecno.com.ua/ru/elektrotehnichne-obladnannya/homuti-styazhki/vid/metallicheskie-i-stalnye/ завжди можна замовити якісні та міцні металеві хомути (стяжки) для будь-якої задачі.

Різні металеві стяжки

По конструкції металеві хомути бувають:

  • Гвинтовими. Складаються із гайки і гвинта з різьбою. Найкраще підходять для фіксації шлангів невеликого діаметра.
  • Черв’ячними. Мають гвинт із черв’ячною різьбою. Використовуються найчастіше.
  • Шплінтовими. Комплектуються шплінтом у якості замка. Користуються малою популярністю, що зумовлено складністю застосування у порівнянні із двома попередніми різновидами.

Основна перевага металевих хомутів (стяжок) перед нейлоновими, гумовими та пластиковими – ефективність використання у агресивному середовищі. Вони витримують високий рівень вологості, екстремальні температурні перепади, механічні навантаження та навіть дію радіації. Зокрема, такими елементами фіксують патрубки в автотранспорті. Металеві хомути надійно виконують свою функцію в умовах постійної вібрації та коливань без ослаблення, зламу чи розмикання.

Коли потрібно використовувати хомути (стяжки) із металу?

Металеві крепежі не рекомендується застосовувати для фіксації тонких дротів, бо вони можуть порватися через сильний натяг або пошкодитися під впливом твердого краю стяжки. Для збереження їх цілісності можна потурбуватись про додаткову ізоляцію, але швидше та простіше скористатися звичайними нейлоновими хомутами. Стальні ж або цинкові стануть у нагоді, коли треба зафіксувати один або кілька товстих кабелів, гофру із дротами всередині, труби опалювальної або сантехнічної систем чи інші елементи, яким потрібне надійне та довговічне кріплення.

Похожие публикации