Автоматика котлів опалення


Май 19, 2020 – 10:58

Системи автоматики котла опалення керують процесами складання паливної суміші, горінням паливної суміші, циркулювання теплоносія, режимами роботи пристрою, виходом на встановлені параметри роботи, процесами роботи у випадках аварійних ситуацій.

Вам необходима качественная автоматика для котлов купить вы можете зайдя на сайт интернет магазина.

Сучасні системи автоматики котла дозволяють вести ефективний моніторинг всіх показників, здійснювати програмування режимів роботи на тривалий період, складати спеціальні програми функціонування на окремі випадки.

Перелік основних функцій автоматики сучасних газових котлів опалення:

автоматичне блокування роботи всіх систем котла в разі виявлення аварії;

функція автоматичного запуску котла опалення або перезапуску котла опалення за спеціальним алгоритмом після аварійних відключень котла;

електронне регулювання потужності полум'я газового пальника в залежності від даних температурних датчиків і встановлених налаштувань режимів роботи;

функція вимикання автоматикою котла зазначених пристроїв за заданою програмою роботи;

індикація даних, отриманих автоматикою з датчиків котла, і індикація поточного режиму роботи пристрою;

функція автоматичного прокачування теплоносія після виключення пальника для захисту компонентів котла від перегріву;

контроль ефективності процесу спалювання палива і регулювання автоматикою котла складу паливної суміші;

автоматичний контроль попередження розморожування пристрою, управління автоматикою процесами включення і виключення насосів циркуляції носія при досягненні певних температурних показників;

автоматичний захист від перегріву насосів котла опалення та захист від заклинювання насосів, клапанів та інших виконавчих пристроїв, керованих автоматикою газового котла;

автоматичне тестування всіх компонентів котла і правильності роботи окремих пристроїв.

Функція автоматичного вмикання та вимикання котла

У разі відключення мережевого електроживлення котел опалення відключається. При появі електричного живлення в мережі система автоматики котла зробить спробу включення. При цьому всі встановлені раніше налаштування повинні зберегтися в даних системи автоматики.

Відключення котла опалення може відбуватися і при зниженні значення напруги в мережі. Робота систем сучасного котла опалення при низькій напрузі в мережі небезпечна і може призвести до аварії, ось чому автоматика котла здійснює функцію захисного відключення.

Слід зазначити, що не у всіх випадках відновлення харчування в мережі буде проведений автоматичний запуск котла опалення. У ряді випадків буде необхідно запустити котел вручну.

У разі нестабільного електроживлення необхідно використовувати стабілізатори напруги, а в разі наявності провалів електричного живлення або тимчасових відключень харчування в мережі необхідно використовувати спеціалізоване джерело безперебійного живлення.

Функція автоматики котла з блокування роботи пристрою при відсутності газу

У багатьох сучасних котлах опалення передбачена функція повного блокування роботи в разі тимчасового припинення подачі газу. При цьому плата управління котла отримує сигнали про зниження тиску газу і про припинення горіння. Повторний запуск котла може бути проведено вручну або за допомогою спеціального режиму, керованого системою автоматики котла. При цьому слід розуміти, що сигнал з датчика полум'я буде приходити тільки в разі правильного електричного живлення котла.

Функція автоматики котла по захисту від теплової інерції

У разі відключення котла опалення при досягненні верхньої межі по температурі теплового носія або встановленої температури в приміщенні автоматика котла дає сигнал на відключення основного пальника. Однак температура теплових елементів пальника значно вище, ніж температура теплового носія в системі. Повне відключення котла опалення в цьому випадку небезпечно, так як може статися перегрів носія в зоні елементів пальника. Для уникнення цієї ситуації плата управління дає команду на подальшу циркуляцію насоса опалення після відключення основного пальника. Безперебійне живлення котла опалення в цьому режимі дуже важливо.

Явище небезпечної теплової інерції може спостерігатися і при аварійному відключенні котла в результаті зникнення електроживлення в мережі. Тому дуже важливо використовувати джерело безперебійного живлення .

Похожие публикации