Методи формування пластмас


Июль 28, 2022 – 07:31

Лиття під тиском є одним із методів формування пластмас. Цим методом виробляється різна упаковка для транспорту, промисловості, косметичної продукції, побутової хімії, а також різні види кришок ПЕТ-пляшок і, наприклад, парфумерні кришки. Чому лиття під тиском є добрим способомвиготовлення деталей із пластмас читайте вже зараз.

Що таке лиття під тиском?

Лиття під тиском дозволяє створювати пластикову упаковку для різних областей застосування та у різних формах. Лиття під тиском може використовуватися для створення контейнерів та кришок для харчових продуктів, упаковки для догляду за тілом, орієнтованої на дизайн, та навіть упаковки для побутової хімії та господарських товарів.

Лиття під тиском передбачає впорскування пластифікованого матеріалу в ливарну форму, де він потім застигає. Пластмаси, які використовуються для створення упаковки методом лиття під тиском, знаходяться у гранульованому вигляді. Однак існують інші форми переробки цього матеріалу, в яких використовуються не готові гранули, а преполімери і агенти, що викликають їх полімеризацію вже в процесі формування. Цей тип лиття під тиском називається реакційним литтям.

Необхідними інструментами для створення пластикової упаковки є термопластавтомати. Вони можуть бути використані для формування термопластів або термореактивних матеріалів.

Пластикова упаковка, виготовлена методом лиття під тиском.

Першим етапом лиття пластикової упаковки під тиском є нагрівання та розрідження пластику. Він дозується з резервуара за допомогою спеціально розробленого шнека, що обертається усередині циліндра. Циліндр нагрівається за допомогою нагрівальних елементів. Температура пластику підвищується в результаті тертя стінки циліндра. Завдяки обертальному руху тепло навколо циліндра рівномірно розподіляється. А високий тиск усередині шнека сприяє утворенню пластичної форми.

Наступним кроком у створенні пластикового пакування методом лиття під тиском є власне впорскування. Тут шнек здійснює як обертальний, так і зворотно-поступальний рух, внаслідок чого розріджений пластик заливається у підготовлену ливарну форму. Прес-форма для лиття під тиском зазвичай виготовляється із сталі, а її конструкція означає, що вона заповнюється з високою швидкістю, що сприяє підвищенню ефективності виробництва упаковки.

Залежно від типу пластику, що використовується для виготовлення упаковки, після заливання у форму його охолоджують, або нагрівають. Термореактивні пластмаси вимагають нагрівання, а термопласти – охолодження. Завдяки використанню відповідного методу стабілізації пластику, він остигає, зберігаючи свою форму у формі.

Потім форма випорожнюється шляхом автоматичного виштовхування. Готова упаковка очищається від залишків пластику, що затвердів у каналах подачі або деталях, що з'єднують дві половини форми. Для цього механічно відрізаються непотрібні частини, полірується упаковка.

Упаковка, яка може бути виготовлена методом лиття під тиском

* пластикова транспортна упаковка,

* промислова упаковка (відра для фарби або харчових продуктів),

* тонкостінна інжекційна упаковка (коробки для морозива або маргарину, стаканчики для молочних продуктів),

* литі під тиском коробки та банки для косметичних, фармацевтичних та побутових хімічних продуктів.

Технологія лиття під тиском дозволяє нам створювати кришки для різних видів упаковки.

Похожие публикации