​Електричний подовжувач на котушці


Декабрь 25, 2022 – 10:55

В даний час досить часто доводиться користуватися різними електричними приладами в деякому віддаленні від електричних мереж. У такому разі завжди обов'язково виручить електричний подовжувач, який можна придбати за посиланням https://amperok.com.ua/elektrofurnitura/podovzhuvachi_ta_kolodky/cat_podovzhuvachi_na_kotushci/. Для більш зручного користування буде краще, якщо він виконаний у вигляді котушки. У цьому разі він буде зручний у роботі та зберіганні. Розмотати і назад зібрати такий подовжувач можна досить швидко, без побоювання, що він зможе заплутатися, а розплутати його - ціла проблема.

Подовжувач виготовлено таким чином, що до нього одночасно можна під'єднати кілька електроприладів. Перетин провідника подовжувача підібрано так, що дає змогу підключати до нього навантаження, загальна потужність якого не перевищує 4 кВт. Кабель слід вибирати круглий і обов'язково з подвійною ізоляцією. Дріт, який використовується в подовжувачах, буває марок ПВС і КГ. Провід ПВС добре застосовувати для робіт у теплу пору року, оскільки за негативних температур він піддається розтріскуванню. Кабель КГ використовують при виготовленні професійного подовжувача. Він працює без зауважень у будь-яку пору року. Йому не страшний мороз до 60 градусів нижче нуля.

До роботи з подовжувачем приступають тільки після повного розмотування дроту з котушки. Це необхідно для виключення нагрівання кабелю під час роботи електроприладів. Причиною такого нагрівання можу стати індукційні струми під час використання потужного споживача електричної енергії.

Вибираючи котушковий подовжувач, необхідно звернути свою пильну увагу на колір використовуваного кабелю. Багатьох здивує така порада, але під час використання подовжувача непомітний за кольором кабель можна дуже легко пошкодити використовуваним інструментом. Конкретних порад щодо вибору кольору не дається, оскільки це залежить від місця і цілей використання такого подовжувача. Тут діє правило - що помітніший дріт подовжувача, то менш безпечно.

Купуючи виріб, необхідно звернути увагу на котушку такого подовжувача. Потрібно обов'язково перевірити її в роботі та переконатися в тому, що кабель сходить, не вимагаючи особливих зусиль, але й не дуже легко. Така котушка буде надійним помічником під час подальшої експлуатації подовжувача. Бажано, щоб на котушці був стопор проти мимовільного розмотування кабелю. Довжину кабелю на подовжувачі обирають, виходячи з потреб його використання. Зазвичай у продажу можна зустріти електричні подовжувачі на котушці з максимальною довжиною кабелю 50 м.

Зовсім недавно у продажу з'явилися котушкові подовжувачі з вбудованим автоматичним вимикачем. Його основне завдання на подовжувачі стежити, щоб не було перевищено споживаний струм, а також вимкнення споживача від мережі в разі короткого замикання. Вартість такого подовжувача буде дещо вищою за звичайний, але й безпека під час його використання підвищується.

Похожие публикации