Послуги спецтехніки – з оператором, чи без?


Апрель 24, 2023 – 12:22

Оренда спецтехніки – затребувана послуга як у мегаполісах, так і невеликих містах. В оренду можна взяти різне обладнання та механізми: від будівельних машин до дорожньої та комунальної техніки. Розібратися у специфіці даного питання, видах оренди спецтехніки, перевагах та недоліках кожного з варіантів допоможе наша стаття. Послуги оренди спецтехніки з оператором у Києві, Київській області та по всій Україні – на сайті nvi.in.ua

Види спецтехніки

Всю спецтехніку умовно поділяють на групи:

  • будівельна спецтехніка – широко використовується у будівельній сфері для розробки ґрунту, підготовки майданчика, при зведенні будівель. До цієї групи належать модифікації кранів, екскаваторів, бульдозерів, будівельні міксери, бетононасоси та інші пристрої. Сучасна будівельна техніка прискорює технологічні процеси та підвищує якість робіт.
  • підйомна спецтехніка – до цієї групи належать суміжні з будівельними машинами автовишки, крани, екскаватори, навантажувачі, маніпулятори. Окрім будівельної сфери, ця техніка використовується для роботи на складі.
  • автомобільна спецтехніка – представлена вантажними автомобілями для транспортування різних видів вантажів. До цієї ж групи відносять багатофункціональну техніку з можливістю перевезення та вантажно-розвантажувальних маніпуляцій.
  • дорожня спецтехніка – використовується для будівництва доріг та благоустрою території. До цієї категорії належать катки, асфальтоукладачі, трамбувальники та інші транспортні засоби.
  • комунальна спецтехніка – призначена для обслуговування доріг та прилеглої території. До цієї групи входять снігоприбиральні машини, трактори, сміттєзбірники, зрошувальні механізми.

Оренда спецтехніки без водія

З одного боку, це найбюджетніший спосіб орендувати техніку. Передбачається, що водія чи екіпаж знаходить орендар. Відповідно, орендодавець не відповідає за якість роботи, це цілком лягає на водія чи оператора компанії – орендаря. Найчастіше компанія, що надає техніку, попросить подати документи, що підтверджують кваліфікацію персоналу, який обслуговуватиме транспорт.

На водія лягає відповідальність за збереження агрегату, при поломці орендар повинен відшкодувати збитки. Крім того, персонал, який обслуговує автомобілі, потрібно оформити до штату компанії. Без екіпажу найчастіше орендують широковикористовувані: самоскиди, бульдозери, трактори. Але далеко не всяка компанія готова надати в оренду спецтехніку, якою керуватиме сторонній оператор. Та й для замовника це не найкращий варіант, оскільки результат роботи часто непередбачуваний.

Послуги спецтехніки з екіпажем

Вузькопрофільну складну техніку, для керування якої потрібен кваліфікований машиніст або оператор, вважають за краще орендувати з екіпажем. Незважаючи на те, що такий спосіб коштує дорожче, вигідно, що відповідальність за кваліфікацію водія та справність механізмів несе орендодавець. Оператор, як правило, має значний досвід саме на техніці, що орендується, що забезпечує кращий результат роботи і більш стислі терміни її виконання.

Цей вид послуг затребуваний для автокранів, баштових кранів, маніпуляторів, бульдозерів, екскаваторів, навантажувачів, маніпуляторів та іншої техніки, яка потребує кваліфікованого керування.

Похожие публикации