Що таке плагін?
В рамках даної замітки, я розповім вам що таке плагін і навіщо він потрібен.
Узнать все про CMS WordPress и ознакомиться с его преимущества, вы сможете не сайте.
Практично кожна людина чув таке слово як плагін або навіть встановлював його в програми. Однак, далеко не всі знають що це таке, навіщо потрібно, для чого застосовується і в яких ситуаціях. Тому далі я постараюся розглянути це питання більш детально і найпростішими словами.
Але, про все по порядку.
Плагін (plug in - підключати) - це незалежний програмний модуль, який можна динамічно підключати до якоїсь основній програмі і який дозволяє розширити її можливості. Якщо приводити аналог з життя, то це як колонки для комп'ютера. Колонки не є необхідною деталлю, комп'ютер і без них буде нормально себе почувати. Однак, саме за допомогою колонок ви можете слухати музику.
Кілька важливих моментів
Перший. Самі по собі плагіни не є повноцінними модулями . Простими словами, їх не запустити без основної програми. Наприклад, ті ж колонки марні без джерела звуку
Другий момент це те, що основні програми не обов'язково мають на увазі можливість підключення плагінів в. Так що, якщо вам потрібні розширені можливості, то цей момент необхідно уточнювати (все ж, більшість великих відомих додатків на увазі таку можливість).
Третій момент це те, що плагіни рідко бувають мультипрограмними . Іншими словами, переважна частина плагінів може запуститися тільки в одній програмі, для якої вони були зроблені. Якщо ж потрібна підтримка декількох програм, то зазвичай створюється кілька окремих плагінів під кожне з додатків.
Примітка : Варто знати, що в рамках кожної окремої програми плагіни можуть мати класифікацію або ж просто інакше називатися. Наприклад, у браузерів це розширення. У безкоштовних CMS це можуть бути модулі, компоненти та інше.
Навіщо потрібні плагіни?
Спочатку про очевидне. По-перше, плагіни дозволяють створювати з базових програм унікальні , з тими функціями, які потрібні користувачам. Наприклад, для більшості відомих браузерів, таких як Chrome, Opera і Firefox, існують тисячі розширень (календарі, замітки, перевірка пошти і багато-багато іншого).
По-друге, величезна кількість плагінів автоматично робить програму більш популярною , тому що користувач знає, що якщо йому що-небудь знадобиться, то він зможе підключити ще плагіни, а не шукати аналоги існуючих програм, до яких він вже звик.
По-третє, плагіни дозволяють авторам програм зосереджувати свою увагу в базових функціях, а не розпорошувати їх для тисячі задач . Щоб зрозуміти про що йде мова, розглянемо аналог з життя. Уявіть, що ви поїхали відпочивати на дачу. Якщо займатися побутом буде тільки 1 людина (і грубку топити, і шашлики готувати, і прибирати, і речі розвантажувати, і постільну білизну стелити, і меблі готувати і так далі), то з великою ймовірністю можна сказати, що багато з цих речей будуть зроблені посередньо і до глибокої ночі (і будинок не прогрітий, і шашлики несмачні, та інше). Однак, якщо розподілити ці завдання, то кожна з них буде зроблена добре і швидко.
По-четверте, плагіни вирішують проблему величезних розмірів програм . Як я вже говорив, у браузерів існують тисячі плагінів. Уявіть, що всі вони були б всередині браузера, а не встановлювалися окремо, скільки б важив установник? Ймовірно, гігабайти.