Що робити, якщо вентиляція в квартирі не працює?


Октябрь 17, 2019 – 08:27
Вентиляция в деревянном доме

Якщо система вентиляції в багатоповерховому житловому будинку не функціонує належним чином, то годі й сподіватися на те, що в квартирі буде комфортно перебувати. Неприємні запахи, необхідність постійно провітрювати приміщення, а також підвищена вологість повітря - все це не принесе задоволення ні одній людині.

Ви завжди можете вчасно зробити бронювання авіаквитків на сайті.

Ці проблеми часто відбуваються через те, що вентиляційна труба забруднюється, і система не може працювати нормально. Щоб не мучитися від подібних неприємностей і не ризикувати здоров'ям, давайте розберемося, хто повинен чистити вентиляцію в багатоквартирному будинку і куди звертатися у разі виникнення необхідності провести ці роботи.

Як перевірити ефективність роботи вентиляції в квартирі

Перше, що вам слід зробити, це перевірити вентиляцію. Для цього візьміть невеликий шматок газетного паперу і піднесіть його до грат системи вентиляції в квартирі багатоповерхового будинку . Якщо папір в руці не почала злегка коливатися, то систему пора чистити. Але, перш ніж звертатися в керуючу компанію, спробуйте зробити це у себе в квартирі самостійно. Можливо, це буде простіше і швидше і вжиті заходи повністю виправлять ситуацію.

Чистка вентиляції

Спробувати прочистити вентиляціюможна звичайним йоржиком для миття унітазів. Зніміть решітку, трохи намочіть йоржик і прочистіть вентиляційний канал наскільки вистачає довжини йоржика. Будьте готові до того, що з каналу рясно посиплеться бруд і пил, і завчасно застеліть підлогу. Вентиляційні решітки теж потрібно вимити - вони регулярно забиваються. Якщо після такої експрес-чищення ситуація не змінилася, то, мабуть, без фахівця вам все-таки не обійтися.

Чистку вентиляції КК повинна здійснювати за запитом користувачів безкоштовно - в рамках поточного обслуговування загальнобудинкового майна, але це стосується тільки загальних вентшахта. Якщо у вашій квартирі присутні внутріквартирні повітроводи, то їх чистка - вже ваш обов'язок. Керуюча компанія зазвичай надає послуги їх чищення за окрему плату.

Заміна внутрішньо вентиляції

Якщо ви при огляді внутрішньоквартирної вентиляції ви помітили, що її конструкції пошкоджені, а це нерідко буває в будинках так званого старого фонду, то найкращим виходом буде зробити її заміну. У сучасних магазинах ви знайдете труби з пластика або металу, які легко можна встановити самостійно.

Якщо самостійно ви зробити таку роботу не можете, то доведеться викликати майстра, хоча, звичайно, вам буде потрібно оплатити його послуги. Сучасне законодавство чітко говорить про те, що за вентиляційними трубами, розташованими в межах приватизованої квартири, стежити повинен власник, а ніяк не керуюча компанія. Тому в цьому випадку оплатити послуги майстра доведеться вам.

До речі, багато людей підвищують ефективність роботи системи вентиляції, встановлюючи спеціальний моторчик. При його включенні повітря буде примусово прогоняться через систему, тому подібні пристрої рекомендують ставити в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як санвузол. Вартість подібного моторчика відносно невелика, працює він від звичайної електромережі і зовсім не помітний за гратами вентиляції. Багато майстрів радять встановити такий прилад, щоб в майбутньому не мати проблем з вентиляцією.

Остання порада, який хотілося б дати всім людям, які проживають в будинках старого фонду (саме ці будівлі найчастіше відрізняються не дуже хорошою вентиляцією), звучить так: якщо ви точно знаєте, що труби системи не змінювалися мало не з моменту спорудження будинку, то зробіть ремонт до того, як з'являться проблеми. Інакше в найнесподіваніший момент ви можете зіткнутися з тим, що заміну труби доведеться проводити незалежно від вашої готовності вкладати гроші в закупівлю матеріалу і оплату праці майстрів.

Похожие публикации