Система вентиляції з охолоджуванням повітря


Октябрь 17, 2019 – 07:41
Блог сайта «Квартира, дом

Дуже багато хто думає, що якщо в заміському будинку або міській квартирі встановити кондиціонер, то повітря буде прохолодним і свіжим, а здоров'я - «як в раю». Хочемо вас засмутити: установка кондиціонера - прямий шлях на лікарняне ліжко!

Ви самі зможете купити квитки на поїзд і вибрати місце яке вам більш подобається.

Не вірите? Читайте внимательно:

Що ви робите при наявності в приміщенні настінного кондиціонера? Як тільки вам стає душно-жарко, ви включаєте кондиціонер на повну, так виставляєте температуру нижче, градусів на 17-18. Весь цей крижаний потік ви спрямовуєте куди? Правильно, на себе улюбленого, точніше прямо на свою голову! Що ми отримуємо в результаті? Точно, смертельний перепад температур, точніше локальне переохолодження з діагнозом і лікарняним ліжком.

Якщо ж ви виходите з переохолодженого приміщення на вулицю, в спеку, то ваш організм знову стикається з тією ж проблемою - він просто не встигає захистити вас і вашу голову, не вистачає імунітету, швидкість перепаду температур занадто велика. Результат той же - діагноз і лікарняне ліжко.

Звичайно ж, ви можете сказати, що направите холодне повітря вгору, а температуру виставите близьку до оптимальної, з її перепадом в межах фізичної норми, градусів в 5-6. Для літа це 21'С, для зими - 23'С. Прекрасно, це хоч якось вбереже від хвороби. Але проблема-то не вирішена!

Який же тоді вихід?

Насправді, секрет простий: в приміщенні ставати душно і спекотно не через того, що немає потоку холодного повітря від кондиціонера, а через те, що повітря всередині приміщення абсолютно не циркулює і не оновлюється. Він просто варто колом і не колишеться. Чим більше людей в приміщенні або чим більше ви готуєте-перете - тим душно і спекотніше стає.

У вас спрацьовує стереотип - вам потрібен холод від кондиціонера! Насправді вам потрібен зовсім не холод - вам потрібен просто чисте і свіже повітря, цього буде цілком достатньо. Згадайте простий приклад, коли в спекотну жару ми з нетерпінням чекаємо легко вітерця: злегка подув - стало добре. Цей вітерець насправді є не крижаною «кондей-струменем», а просто потоком свіжого повітря і його тепература ні чим не відрізняється від того повітря, в якому ви зараз перебуваєте.

В кондиціонер закладена одна-єдина функція - охолоджувати. У нього не закладена функція вентиляції і провітрювання приміщення, така можливість у кондиціонера просто відсутня за визначенням. Включити кондиціонер і відкрити вікна - теж маячня. Влітку ви випустите в відкриті вікна весь холод, а у відповідь отримаєте чергову порцію гарячого пильного повітря. Взимку - те ж саме, тільки навпаки. А головне, сперте задушливе повітря залишиться в приміщенні, а свіжого чистого повітря ви не отримаєте ні грама.

А як же вологість? Дійсно, дуже важливо всередині приміщення відрегулювати вологість. Буде велика вологість - будете сидіти-потіти і будуть розквітати грибок-цвіль, маленька - будуть сохнути шкіра-очі і знову будуть псуватися натуральні матеріали обробки будинку. Тут важлива і потрібна золота середина - ідеальна вологість, яку можна виставити НЕ кондиціонером, а ... вентиляційної установкою, вірніше, її пультом управління. Ви виставляєте бажану вологість у приміщенні, датчики стежать за цією величиною, включають-вимикають вентиляційну установку, в результаті ви отримуєте чисте і свіже повітря тієї вологості, яку хочете - все дуже просто!

Кондиціонер без вентиляції - гроші на вітер

Висновок один: кондиціонер без вентиляції - гроші на вітер, а при неправильній його екплуатациі ще і величезне зло! Викиньте свої помилкові переконання! Для відмінного самопочуття в приміщенні і в літній і в зимовий час кондиціонер абсолютно не потрібен - нам потрібен лише повітря, чистий і свіжий, який може дати тільки правильна система вентиляції!

Ідеальним було б встановити і припливно-витяжну вентиляцію з рекуперацією, і кондиціонер. Чудова зв'язка! І прохолода є, і свіже повітря, і енерговитрати набагато нижче стануть. Є ще один варіант здорового охолодження приміщення, взагалі без кондиціонера і його ненажерливості. Цей варіант сьогодні можливий тільки в тандемі вентиляції з геотермальних тепловим насосом. Якщо ваш вибір - традиційний обігрів будинку за допомогою газу або електрики, то з цим варіантом доведеться попрощатися. Якщо ж ви готові розглянути варіант обігріву будинку за допомогою теплового насоса, то це просто чудово! Бонус - безкоштовне охолодження вашого будинку і нуль витрат на нього!

Цей варіант ідеальний не тільки в істотній економії та збереженні ваших витрат. Встановивши тепловий насос, ви не спалюєте газ, відповідно не отримуєте продукти його згоряння і не випалюють кисень, плюс ви не витрачаєте ресурси, необхідні для отримання величезної кількості електрики в разі електроопалення, сказати по простому - ви зберігаєте себе і нашу планету! А взагалі, це ціла окрема тема для розмови.

Похожие публикации