​Електроерозійна обробка без секретів


Июль 22, 2022 – 08:09

Зазвичай ми асоціюємо технологію обробки матеріалів із ЧПУ з механічною обробкою металу, яка найбільш популярна серед різних галузей промисловості, масового виробництва обладнання та деталей машин. Тим часом верстати з ЧПУ також використовуються для обробки та виготовлення металевих форм для виробництва пластикових деталей. Все залежить від потреб замовника та технічних можливостей, якими володіє компанія. Сьогодні ми хочемо познайомити вас з одним із способів обробки штампів за допомогою верстатів з ЧПУ. Сьогодні ми розглянемо, що таке електроерозійна обробка і як вона виконується.

Що таке електроерозійна обробка?

Якщо подивитися на визначення електроерозійної обробки, то серед іншого можна прочитати, що це процес обробки матеріалу з використанням електричної енергії. Він полягає у використанні електричної ерозії, що супроводжує електричний розряд. Крім іншого, він використовується для обробки важкообробних матеріалів. Це пов'язано з тим, що вона дозволяє набувати складних форм, які важко або неможливо виготовити за допомогою звичайної обробки. Електроерозійну обробку можна поділити на два типи. Перший тип електроерозійної обробки відомий як електроерозійна обробка (EDM), а другий - як електроерозійне різання (WEDM). Перш ніж ми розповімо про кожен тип EDM-обробки, просто скажемо, що EDM-обробка може використовуватися для всіх матеріалів, чия електропровідність перевищує 10-2 S/cm.

EDM проти WEDM

EDM може успішно використовуватися для створення складних форм у твердих металах, таких як карбід вольфраму, титан та загартовані сплави інструментальної сталі. Принцип обробки EDM і WEDM схожий. Електрична іскра, що створюється між заготівлею і зарядженим електродом, використовуючи діелектричну рідину як середовище для керування потоком струму, іонізує зазор у матеріалі, перегріває поверхню заготовки, що призводить до бажаного робочого ефекту (створення заданого поглиблення або різання поверхні). У дротяному електроерозійному верстаті (WEDM) роль ріжучого електрода грає точно виготовлений латунний дріт діаметром зазвичай 0,25 мм, у той час як у випадку EDM електрод виготовляється з різних матеріалів, таких як графіт (вуглець), мідь або екзотичні матеріали, наприклад, вольфрамова мідь.

Електроерозія EDM використовується там, де необхідно надати форму сировини зі складною, часто увігнутою формою. Електроерозія WEDM використовується, зокрема, для виготовлення лопаток турбін та компресорів в аерокосмічній промисловості, виробництва хірургічних інструментів та виготовлення паливних стрижнів для атомної енергетики. Тут варто відзначити, що WEDM в основному використовується у виробництві різних типів штампів і прес-форм за індивідуальними замовленнями, які повинні мати високий ступінь точності. З їх допомогою можна виготовити будь-які складні елементи конструкції, такі як гострі внутрішні кути, вузькі щілини, глибокі ребра та інші складні форми.

Загалом, ED-обробка використовується виготовлення різних структурних компонентів з труднообрабатываемых матеріалів, і навіть у випадках, коли форма матеріалу заготівлі є проблемою при звичайному різанні. Крім вищезгаданих штампів, EDM-обробка використовується для виготовлення пуансонів, ливарних форм, форм для лиття або обробки паливних стрижнів в атомній енергетиці і для обробки лопаток турбін і компресорів в авіації.

Похожие публикации