Вентиляція: бути чи не бути?


Октябрь 17, 2019 – 07:21
04b.jpg

Знаменита фраза Шекспіра тут буде як не можна до речі - адже ще в 16 столітті знаменитий англійський поет і драматург поставив питання руба: так бути чи не бути вентиляції в заміському будинку? Якби він хоч трохи розбирався в її трьох простих варіантах, то питання вирішилося б сам собою!

На сайті бас проїзд юа купити квитки на автобус онлайн ви можете швидко і надійно.

Варіант перший. Будинок без вентиляції взагалі.

Величезний плюс цього варіанту в тому, що ви економите 100% витрат на її придбання і установку. Чудово! Правда є один нюанс - ваш улюблений заміський будинок згниє рівно за 3 роки, а ваше життя зменшиться рівно вдвічі.

Затятими фанатами будинку без вентиляції були первісні люди, що жили в кам'яних печерах. При середній тривалості життя в 20 років вони були цілком щасливі, адже зовсім не факт, що довге життя краще короткою. Вуличний повітря в ту пору був досить чистим, а ось витрати на опалення були непомірно високі - без малого півжиття стародавня людина був спантеличений добуванням і заготівлею дров, а іншу половину життя ділили між собою видобуток їжі і назавжди йде здоров'я.

Якщо вам саме цього і потрібно, то далі можете не читати і не морочитися, вітаємо - камінь і шкуру в студію!

Варіант другий. Будинок з природною вентиляцією.

Класичний сьогоднішній варіант. Настільки очевидний і зрозумілий, що навіть складно ще щось додати. Беремо будинок, робимо дірку в даху, ставимо туди пластиковий грибок і вуаля - дихай на повні груди! Всіх витрат на прохід в покрівлі та на покупку грибка, ну може ще на дірку в кухонній стіні з класичної сіточкою.

Цей варіант - наша золота середина, гордість радянських СНіПів і ГОСТів, найяскравіший пам'ятник соціалізму! На сьогоднішній день це звичний з дитинства варіант для недосвідчених мешканців типових і не дуже російських квартир і щасливих власників заміських будинків. Одночасно з цим - це сумний і жалюгідний приклад нашої дрімучості і елементарного незнання ситуації, причому не з нашої вини.

Абсолютна більшість проектних організацій щиро вірять, що природної вентиляції цілком достатньо для того, щоб повітря в приміщенні був чистим і свіжим, вологість була в нормі, а для провітрювання потрібно традиційно відкрити вікно або кватирку. Знайоме? Звичайно, старо як світ! І ніхто ніколи навіть не замислювався над тим, що 80% всіх дитячих хвороб, 75% старіння шкіри і 50% руйнування будинку відбувається саме через таку ось безглуздою і недолугої вентиляції, а саме, через її вічних супутників - пилу, грибка і цвілі. В шоці? Тоді читайте третій варіант!

Третій варіант. Будинок з примусовою вентиляцією.

Єдиний вірний варіант на сьогодні. Єдиний варіант, при якому бруд з вулиці не потрапляє в ваш будинок і не перетворюється в пил (алергія, пилосос, прибирання). Єдиний варіант, коли на дорогий керамічній плитці не виникає грибок і пліснява (хвороби, руйнування, гниття). Єдиний варіант, коли в будинку зберігається дорогоцінне тепло, а повітря при цьому завжди залишається чистим і свіжим (здоров'я, енергоефективність, економія).

Ви будуєте будинок і хочете, щоб в будинку було тепло і затишно. Для цього ви ретельно вибираєте матеріал будівництва будинку, визначаєте необхідну товщину стін, підлоги і покрівлі, підбираєте правильну систему опалення, ставите найкращі в світі вікна, робите актуальний суперремонт і купуєте модні меблі. Вітаємо! Правда, знову один невеличкий нюанс - це все марна трата грошей, якщо у вас не встановлена система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією!

Що в підсумку?

Все дуже просто! Якщо ваш будинок обладнаний системою припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією, то:

ваша меблі і плитка не згниють, а вікна не будуть потіти, оскільки вся непотрібна надмірна волога буде автоматично виводитися з усіх приміщень назовні

ваше дорогоцінне тепло не випарується через відкриту кватирку, бо абсолютно не потрібно буде відкривати герметичні вікна

ваше здоров'я і здоров'я ваших близьких повністю розлучиться з хворобами, тому що ви перестанете дихати пилом, порами грибка і цвіллю, а почнете дихати чистим і свіжим повітрям

Плюс до всього, елементарно встановивши систему припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією, ви заощадите ваші витрати на обігрів будинку в 5 раз, скоротіть тепловтрати вашого будинку на 80% і продовжите ваше життя на 20 років!

Разом, переписуємо Шекспіра - вентиляції бути, ось в чому відповідь!

Похожие публикации