Кондиціювання котеджу за видами функціональності
Будівництво котеджу не закінчується зведенням будівлі. Оптимальні умови для проживання в ньому забезпечують різні комунікаційні системи: водопровід, опалення, каналізація. Додатковий комфорт допоможе створити кондиціонування заміського будинку. Бажано план розробити до початку будівництва, щоб розміщення обладнання було більш раціональним.
Заказать изготовление билет Спринт вы можете на сайте компании.
Одним із зручних варіантів є сучасна мультизональна система кондиціонування. Вона дозволяє регулювати температуру повітря в кожній кімнаті автономно, що забезпечує зручність для людей, які проживають в будинку. Кондиціювання передбачає використання від двох до 30 внутрішніх блоків.
Завдяки значній довжині повітроводів, вони можуть розташовуватися на відстані 160 метрів до зовнішнього блоку. Їх кількість залежить від того, скільки внутрішніх модулів знаходиться в будинку. Розміщення зовнішніх блоків на даху котеджу, чи не порушує дизайн фасаду. Недоліком такої системи можна вважати її високу вартість.
Можна застосовувати для кондиціонування в котеджі канальну спліт-систему. Вона дозволяє встановлювати оптимальну температуру в декількох кімнатах за допомогою одного пристрою. Недоліками цього варіанта є обов'язкова наявність в приміщенні підвісних стель, під якими встановлюється внутрішній блок, а також необхідність розміщення на стінах будинку декількох зовнішніх.
Заощадити кошти на оснащенні котеджу кондиціонуванням, можна, якщо застосувати для цього спліт-систему настінного типу. Вона складається з внутрішнього і зовнішнього блоків, які з'єднуються між собою трубопроводом, в якому проходить електропроводка і дренажні трубки. Установка систем такого типу, також передбачає установку зовнішніх блоків, які можуть зіпсувати зовнішній вигляд заміського будинку.
Застосовуються для кондиціонування будинків такого типу і мультиспліт-системи, які передбачають підключення до одного зовнішнього блоку, встановленому на фасаді котеджу, підключення від двох до дев'яти внутрішніх модулів. Температуру кожного внутрішнього компоненту можна регулювати окремо. Недоліком цього виду вважається висока вартість її монтажу, вона може становити до 30% ціни всієї системи.
Одним з найоптимальніших варіантів фахівці вважають припливно витяжну вентиляцію котеджу. Вона є одночасно системою кондиціонування і здійснює опалення будівлі. Для цього в підвальному приміщенні або на першому поверсі котеджу встановлюється спеціальна приточно-витяжна вентиляція, від якої повітроводи проходять по всій будівлі. Така система не тільки забезпечує комфортну температуру в кожній з кімнат, але і освіжає повітря, так як при її роботі, проводиться постійний забір повітря з вулиці. Для підігріву повітря в холодну пору року використовується водяний або електричний калорифер.